TUkas AUTO-STAIGER CZ a.s., Praha 10
Novinky a akce Volvo

NOVINKY A AKCE

Tomáš Pohl
Vedoucí servisu
Tomáš Pohl
Vedoucí servisu

Česká premiéra nového Volvo XC60 v Galerii Mánes

Volvo odhalilo 20. a 21. dubna v pražské Galerii Mánes nové Volvo XC60, které navazuje na oblíbený model automobilky.

Více informací

První vůz Volvo byl vyroben před 90 lety

Nové Volvo XC60 vyjede z továrny Volvo přesně 90 let od chvíle, kdy v ní byl vyroben úplně první vůz této značky. Byl jím vůz ÖV4, který byl vyroben 14. dubna 1927.

 

Více informací

Volvo V90 získalo bronz v anketě Auto roku 2017 a ocenění Technická inovace roku

Anketa Auto roku 2017, jejímž vyhlašovatelem je Svaz dovozců automobilů (SDA) a organizátorem agentura Sport-Press, zná své vítěze.

Více informací

Šéfdesignér značky Volvo získal ocenění za svůj přínos

Šéfdesignér značky Volvo Thomas Ingenlath získal v Lisabonu ocenění za svůj přínos v oblasti automobilového designu.

Více informací

Automobilka Volvo Cars hlásí rekordní zisky

Za rok 2016 dosáhla automobilka Volvo Cars rekordního 66% meziročního navýšení zisku.

Více informací

Znovuobjevte své vášně s Volvem V90 Cross Country

Hlavním mottem nové kampaně k uvedení Volva V90 Cross Country se stal legendární proslov Alana Wattse z roku 1959, v němž říká „Žijte naplno právě teď“. Volvo se tak snaží inspirovat lidi, aby znovu objevili své životní vášně.
Více informací

10 nejlepších motorů 2017

Motor, jímž disponují nová Volva S60 a V60 Polestar, je při svém výkonu 367 koní jedním z nejsilnějších sériově vyráběných čtyřválcových pohonných agregátů na světě a právem se zařadil mezi motory, které získaly prestižní ocenění „10 nejlepších motorů 2017“.

Více informací

Volvo partnerem Nobel Media - podporujeme touhu po objevování

Společnost Volvo Cars uzavřela spolupráci s institucí Nobel Media a stala se oficiálním mezinárodním automobilovým partnerem organizace zajišťující udělování Nobelovy ceny.

Více informací

Volvo XC90 zvítězilo ve své kategorii Auta roku 2016

Volvo XC90 vybrali diváci v hlasování jako nejlepší terénní a velkoprostorový vůz.
Více informací

Představili jsme nové Volvo XC90

AUTO-STAIGER CZ slavnostně představil nové Volvo XC90 v Chateau St. Havel.
Více informací
Zavřít

Česká premiéra nového Volvo XC60 v Galerii Mánes

Volvo odhalilo 20. a 21. dubna v pražské Galerii Mánes nové Volvo XC60, které nahrazuje nejpopulárnější model automobilky.

Ten se po devíti letech od svého uvedení stal nejlépe prodávaným středně velkým prémiovým SUV v celé Evropě a na českém trhu dokonce nejprodávanějším modelem značky Volvo. Nová generace Volva XC60 je nově postavena na modulární platformě SPA, a to stejně jako modelová řada 90.

Volvo XC60 je určeno pro všechny, kdo vyznávají aktivní životní styl. Vyniká atletickým vzhledem a nadčasovou kvalitou. V interiéru oceníte nejmodernější technologie a design založený na kombinaci kvalitních přírodních materiálů - dřeva a a kovu.

Cena nového Volva XC60 na českém trhu bude začínat na 1 047 900 Kč.

Zavřít

První vůz Volvo byl vyroben před 90 lety

Nové Volvo XC60 vyjede z továrny Volvo přesně 90 let od chvíle, kdy v ní byl vyroben úplně první vůz této značky. Byl jím vůz ÖV4, který byl vyroben 14. dubna 1927.

Automobilka má na deset let, které jí nyní zbývají do stoletého výročí, velkolepí plány. Podle generálního ředitele firmy Håkana Samuelssona se automobilový průmysl během tohoto období výrazně posune směrem k autonomnímu řízení, elektrifikaci a konektivitě.

Symbolem těchto změn má být právě nové Volvo XC60, které má být nejbezpečnějším vozem, které Volvo doposud vyrobilo, a to díky novým technologiím, jako je systém ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem nebo asistentem řízení.

Zavřít

Volvo V90 získalo bronz v anketě Auto roku 2017 a ocenění Technická inovace roku

V úterý 14. března proběhl v Kongresovém sále Clarion Congress Hotelu Prague slavnostní galavečer během nějž byly vyhlášeny nejlepší vozy a značky v hlavní kategorii i doplňujících soutěžích letošního 23. ročníku ankety.

Nejlepší vozy volila odborná motoristická porota a její body byly doplněny o verdikt veřejnosti, která hlasovala prostřednictvím oficiální internetové stránky ankety www.autoroku.cz.

Nový model kombi Volvo V90 zabodoval hned dvakrát. Na stupních vítězů se umístil coby třetí nejlepší „Auto roku 2017“, tedy v hlavní kategorii ankety. Současně získalo ocenění Technická inovace roku semiautonomní řízení Volvo Pilot Assist, jež je součástí standardní bezpečnostní výbavy nejen ve zmíněném kombi V90, ale ve všech nových modelech nejvyšší řady 90. Ceny převzala generální ředitelka Volvo Car Czech
Republic, s. r. o., Šárka Heyna Fuchsová, která při závěrečném ceremoniálu zmínila i skvělé výsledky vítězného modelu v bezpečnostních testech jakožto další potvrzení nepřetržitého směřování k Vizi 2020 – roku, od nějž by ve vozech švédské značky nemělo docházet k fatálním nehodám.

Volvo V90 dokazuje, že je švédská automobilka etalonem mezi výrobci vozů kombi plným právem. Legendární kombíky skandinávské značky získaly s příchodem tohoto modelu zcela nový rozměr. Kultivovaná elegance, prvotřídní komfort a brilantní jízdní vlastnosti – Volvo V90 vymezuje novou definici vozů kombi. Dosud nejdelší model švédské značky není jen praktický. Jeho interiér s dokonale zpracovanými, převážně přírodními materiály připomíná typický skandinávský obývací pokoj. Kombi V90 je rovněž přehlídkou nejvyspělejších technologií a samozřejmostí se již stala nabídka nejkomplexnější standardní bezpečnostní výbavy na trhu. Ta zde mimo jiné zahrnuje rozšíření systému Volvo City Safety o poprvé použitý systém detekce velkých zvířat a systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky.
Asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist, oceněný v anketě, jsou pro řidiče při únavné jízdě hustou dopravou a čekání v silničních zácpách vítaným pomocníkem. Tato technologie jim pomáhá zachovávat požadovaný odstup od předchozího vozidla a pomocí jemných zásahů do řízení udržuje vůz vyrovnaný ve středu jízdního pruhu.

Již v předchozích ročnících ankety si značka Volvo odnesla několik cen, například za nové SUV Volvo XC90 či další inovativní technologické prvenství – airbag pro chodce.

Zavřít

Šéfdesignér značky Volvo získal ocenění za svůj přínos

Šéfdesignér značky Volvo Thomas Ingenlath získal v Lisabonu ocenění za svůj přínos v oblasti automobilového designu. Toto ocenění uděluje evropské sdružení AUTOBEST, které vedle hlavní ceny v anketě o nejlepší vůz ke koupi v Evropě vybírá také  nejlepší produkty a osobnosti v dalších souvisejících oblastech (např. ManBest, CompanyBest nebo DesignBest).

Právě v poslední jmenované kategorii získal ocenění šéfdesignér značky Volvo. Cenu převzal na slavnostním galavečeru 1. února 2017.

„Z tohoto vyznamenání, jež oceňuje práci, kterou jsme odvedli a ve které chceme i nadále pokračovat, máme obrovskou radost. Stejně tak nás těší, že lidé začali vnímat naši definici ‚nového Volva‘ jako atraktivní a zároveň i kultivovaný design,“ uvedl Ingenlath.

Zavřít

Automobilka Volvo Cars hlásí rekordní zisky

Automobilka Volvo Cars, výrobce prémiových vozů, oznámila, že v roce 2016 se jí podařilo dosáhnout 66 % navýšení provozního zisku, který nyní dělá 11 miliard švédských korun. V České republice vzrostl za rok 2016 celkový prodej modelů Volvo z 1 726 (v roce 2015) na 1 927 vozů, což je nárůst o 11,5 %. Největší zájem na domácím trhu byl o model XC60, jehož se prodalo 778 kusů, druhým nejprodávanějším bylo SUV XC90 s 574 prodanými vozy.

„Značka Volvo jde od úspěchu k úspěchu,“ uvedl Håkan Samuelsson, prezident a generální ředitel společnosti. „Nové modely slaví úspěchy, prodeje dosahují rekordních hodnot a výrazně vyšší zisky jsou odrazem úsilí vyvíjeného všemi našimi zaměstnanci.“

Společnost Volvo Cars během roku 2016 dokončila představení nové řady devadesátkových modelů a značka se úspěšně zařadila mezi své konkurenty v segmentu prémiových vozů.

Také informovala veřejnost o uzavření dvou nových aliancí, jejichž prostřednictvím posílí své vedoucí postavení v oblasti autonomního řízení, konektivity a bezpečnosti. V srpnu spojila své síly se společností Uber, která se zabývá sdílenou dopravou, aby začaly společně pracovat na vývoji nové generace autonomně řízených vozů. V září pak automobilka oznámila plány na založení nového podniku se společností Autoliv, celosvětovým lídrem ve výrobě automobilových bezpečnostních systémů.

Zavřít

Znovuobjevte své vášně s Volvem V90 Cross Country

Mezinárodní průzkum provedený automobilkou Volvo Cars ukázal, že šest z deseti lidí v globálním měřítku touží trávit více času venkovními aktivitami - chozením po horách, na kole nebo běháním. Spousta z nás však nemá na tyto aktivity čas kvůli práci.

Volvo se proto rozhodlo svou novou kampaní na Volvo V90 Cross Country inspirovat lidi, aby znovu objevili své životní vášně a užívali si dobrodružství, které jim pomůže uniknout od všedních dnů. Podívejte se na video!

V souladu s globální kampaní bude nové Volvo uvedeno i v České republice na netradičním místě, a to na zasněžených svazích ski areálu Monínec! Dva zbrusu nové vozy tam bude umístěny na stánku Volvo ve dnech 23.-25. února. V této době si budete moct pořídit jeho autentické fotky, rezervovat si testovací jízdu a soutěžit o zajímavé ceny.

Zavřít

10 nejlepších motorů 2017

Motor, jímž se mohou pochlubit nová Volva S60 a V60 Polestar, je při svém výkonu 367 koní jedním z nejsilnějších sériově vyráběných čtyřválcových pohonných agregátů na světě a právem se zařadil mezi motory, které získaly ocenění „10 nejlepších motorů 2017“. 

„Není to tak dávno, kdy byl výkon 100 koní na litr u nových motorů považován za opravdu velký úspěch. Dnes společnosti Polestar a Volvo se svým dvoulitrovým čtyřválcem ve Volvu V60 Polestar dosahujícím maximálního výkonu 367 koní* tuto hranici s přehledem překonávají, přičemž se dostávají na působivou hodnotu 184 koní na litr. Jedná se o mezní hodnotu, která se v této soutěži dosud neobjevila,“ napsali redaktoři magazínu WardsAuto v závěrečné zprávě poroty.

V užším výběru musel motor Polestar čelit konkurenci dalších 40 nominovaných motorů a modelů, mezi které patřily i modely jako BMW M2, Jaguar XE a Porsche 718 Cayman.

„Při navrhování našeho nového motoru jsme se rozhodli zvýšit výkon a zlepšit jízdní vlastnosti při současném snížení spotřeby paliva a produkce emisí,“ uvedl Niels Möller, provozní ředitel společnosti Polestar. „Vytyčeného cíle se nám podařilo dosáhnout díky kombinaci maximálního úsilí našeho konstruktérského týmu a nejmodernějších technologií využívaných u nové rodiny motorů Drive-E. Výsledný motor představuje vyvrcholení našeho vývojového programu zaměřeného na optimalizaci výkonu, který odstartoval již v roce 2009, a ocenění udělené redaktory WardsAuto s hrdostí přijímáme jako potvrzení správnosti naší filozofie.“

Modely Volvo S60 a V60 Polestar sdílející stejné technologie motoru jako závodní vůz S60 Polestar WTCC, v němž Thed Björk nedávno vyhrál závod na šanghajském mezinárodním okruhu, lze zakoupit ve 47 zemích celého světa. Více informací o jejich dostupnosti najdete na webových stránkách www.polestar.com/cz/.

Redaktoři magazínu WardsAuto testovali v průběhu několika minulých měsíců všech 40 nominovaných vozidel na veřejných silnicích a za běžných jízdních podmínek.

Celkové hodnocení vycházelo z dílčích parametrů, jako jsou výkon, hospodárnost, hlučnost a využívání nových technologií. Jednalo se již o 23. ročník soutěže.

Zavřít

Volvo partnerem Nobel Media - podporujeme touhu po objevování

Společnost Volvo Cars uzavřela spolupráci s institucí Nobel Media a stala se oficiálním mezinárodním automobilovým partnerem organizace zajišťující udělování Nobelovy ceny. Jako oficiální automobilový partner bude  zajišťovat také přepravu předních akademiků a dalších VIP osobností účinkujících na konferencích a dalších událostech, které bude společnost Nobel Media pořádat po celém světě.

"Oficiálními vozy Nobelova týdne 2016 jsou Volvo XC90 Inscription a Volvo S90 Inscription"

Více v článku na www.volvocars.com

Zavřít

Volvo XC90 zvítězilo ve své kategorii Auta roku 2016

Volvo XC90 vybrali diváci v hlasování jako nejlepší terénní a velkoprostorový vůz. Model XC90 tak potvrdil své výsadní postavení na trhu v této kategorii. V celkovém hodnocení, v němž odborná porota složená z motoristických novinářů hlasovala o celkovém vítězi, obsadila švédská automobilka s tímto vozem 4. místo.

Zavřít

Představili jsme nové Volvo XC90

Novinka roku 2016, ve které se snoubí síla, sebejistota a propracovaný design. Prohlédněte si fotografie ze slavnostního představení nového Volva XC90, které jsme uspořádali v Chateau St. Havel.